Regulamin

Regulamin sklepu internetowego www.fotele.com
Sprzedającym jest Pro-Wellness Jurczyk, Abu El Ella, Cyran, Szpak Sp.J. z siedzibą w Katowicach przy ul. Morawa 48 NIP: 644-28-43-454, zarejestrowanym w Katowicach nr KRS: 0000272820. Kupującym w sklepie internetowym www.fotele.com może być pełnoletnia osoba fizyczna lub inne podmioty posiadające zdolność prawną.

Sklep internetowy www.fotele.com to miejsce gdzie szybko i bezpiecznie kupisz fotel z masażem, oraz inne artykuły związane ze zdrowiem i odpoczynkiem w atrakcyjnych cenach. Załoga sklepu zadba, aby na każdym etapie kupowanie było proste i nie sprawiało żadnych problemów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady funkcjonowania sklepu i kilka rad ułatwiających zakupy w naszym sklepie. Jeśli pojawiły aby się jakiekolwiek problemy lub pytania prosimy o kontakt:

E- mail: biuro@pro-wellness.pl
Telefon: +48 32 353 08 81

Przedmiot transakcji
Przedmiotem transakcji są produkty wymienione w ofercie sklepu www.fotele.com, opisane na stronie w chwili składania zamówienia jako produkt Dostępny. www.fotele.com dokłada wszelkich starań, aby prezentowana na stronach oferta, była zawsze aktualna. Gdyby jednak zdarzyła się sytuacja, że niektóre z oferowanych produktów są w danej chwili niedostępne, zobowiązujemy się do niezwłocznego poinformowania Kupującego wszelkimi dostępnymi środkami o zaistniałej sytuacji. Ceny towarów podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Wszystkie produkty oferowane przez www.fotele.com są fabrycznie nowe, objęte pełną gwarancją (za wyjątkiem działu Wyprzedaż ekspozycji). Bezpłatne przesyłki są dostarczane wyłącznie na terytorium Polski.

Zamówienia
Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na wszystkie zamówione towary zawsze wystawiamy dowód zakupu. W przypadku wyboru przez kupującego faktury Vat kupujący upoważnia sprzedawcę do wystawienia faktury bez podpisu Klienta.

Warunkiem przyjęcia zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza w serwisie internetowym. Aby przy następnym zamówieniu nie musieli Państwo ponownie wypełniać formularza prosimy o skorzystanie z opcji aby system zapamiętał Państwa dane - wystarczy podać hasło (znane tylko Państwu). Wystarczy wtedy tylko - zalogować się do systemu. Logowanie pozwoli także Państwu na śledzenie na naszej stronie etapów zamówienia, przeglądania historii zamówień, edycji swoich danych oraz zmiany hasła. W celu szybkiego i sprawnego wykonania zamówienia koniecznym warunkiem jest podanie numeru telefonu i adresu e-mail.

Po złożeniu zamówienia, następuje rezerwacja zamówionego towaru, następnie handlowiec generuje e-mail (wysłany na podany w zamówieniu adres), w którym znajdziecie Państwo potwierdzenie zamówienia. Bezwzględnie należy potwierdzić lub anulować e-mail potwierdzający przyjęcie zamówienia do realizacji, można to zrobić również telefonicznie na podany w e-mailu numer. Brak potwierdzenia może skutkować opóźnieniem lub nawet anulowaniem zamówienia. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia z winy kupującego (np. błędny numer telefonu lub e-mail) w ciągu 48 godzin, zostanie ono anulowane.

Termin ważności zamówienia przy płatności przelewem wynosi 7 dni od daty jego złożenia. Jeżeli kupujący nie uiści należności wynikającej z zamówienia na wskazany numer konta w wyżej wymienionym terminie zamówienie zostaje anulowane, a kupujący nie może żądać od www.fotele.com jego realizacji. Po dokonaniu wpłaty (dokonaniu wyboru formy płatności) - wysyłamy przesyłkę (szczegóły w punkcie „Dostawa i transport"). Umowa sprzedaży między www.fotele.com a Nabywcą zostaje zawarta w momencie chwili potwierdzenia telefonicznego złożenia zamoienia przez kupującego.

Formy płatności

Płatność z góry:

1. Płatność przelewem
W tym wypadku decydują się Państwo sami wpłacić kwotę za zakupy w placówce bankowej, za pomocą banków online, na poczcie bądź w innych placówkach przyjmujących takie wpłaty. Jeśli wybiorą Państwo tę formę zapłaty, to po podaniu danych billingowych i danych do wysyłki (jeśli są inne) w kroku nr 3 (Wybór płatności) należy wybrać:

- "Przelew" aby otrzymać e-maila, który zawierał będzie numer naszego konta oraz kwotę jaką należy wpłacić za towar. Ważne jest podanie w tytule wpłaty swojego imienia i nazwiska oraz numeru zamówienia.
- "Płatności elektroniczne" aby wybrać swój bank i zostać przekierowanym bezpośrednio do wykonania przelewu on-line.

2. Płatność kartą kredytową lub płatniczą. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay umożliwia przyjmowanie zapłaty za towary zakupione w naszym sklepie przy użyciu kart kredytowych i płatniczych wydanych przez banki polskie i zagraniczne. Jeśli wybiorą Państwo tę formę zapłaty, to po podaniu danych billingowych ( UWAGA - Muszą Być Zgodne z Danymi Właściciela Karty ) i danych do wysyłki (jeśli są inne) to  należy wybrać:

- "Płatności elektroniczne" a następnie po przejściu na stronę Dotpay spośród listy banków wybrać formę płatności "Karta Płatnicza"

Zostaną Państwo poproszeni o podanie dodatkowo nr PESEL oraz danych na temat karty (t.j. Właściciel karty, Nr karty, Data wygaśnięcia, Nr cvc/cvv). Po wypełnieniu wszystkich pól należy wybrać przycisk "Dokonaj płatności" i otrzymają Państwo informację o pozytywnym przebiegu transakcji.

Pomoc: Numer karty płatniczej jest widoczny na froncie karty, zazwyczaj ponad imieniem i nazwiskiem właściciela. Numer cvc/cvv jest widoczny na tyle karty, są to ostatnie trzy cyfry kodu widocznego na pasku z podpisem właściciela. Data wygaśnięcia karty jest widoczna na froncie karty, podana jest ona zazwyczaj w konwencji miesiąc-rok. Uwaga! Niektóre karty płatnicze (nie dotyczy kart kredytowych) mogą nie posiadać opcji dokonywania płatności internetowych. W przypadku gdy karta nie posiada tej opcji, prosimy o skontaktowanie się z bankiem, który ją wydał i prośbę o autoryzację tego rodzaju kanału płatniczego.

DotPay jest zewnętrznym i niezależnym od sprzedawcy operatorem płatność. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za działania Dotpay.

Płatność za pobraniem
Umożliwia dokonanie zapłaty za zamówiony towar w momencie jego dostarczenia przez firmę kurierską lub pracowników www.fotele.com. Osoba dostarczająca pobiera od Państwa opłatę równą wartości zakupionego towaru, bez doliczania kosztów transportu, pobrania.

System ratalny
Umożliwia on rozłożenie płatności na dowolny okres od 10 do 36 miesięcy. www.fotele.com proponuje dla swoich klientów system ratalny za pośrednictwem banku BNP Paribas. Udana współpraca firmy Pro-Wellness Sp.J. (właściciel sklepu www.fotele.com) z bankami zaowocowała doskonałą ofertą dla klientów sklepu internetowego w postaci m.in. całkowicie darmowych rat na 10 miesięcy i 20 miesięcy oraz bardzo nisko oprocentowanych rat na okres od 3 do 60 miesięcy na cały asortyment. Oto szczegóły:


System ratalny na 10 miesięcy (RATY 0%) :
Pierwsza wpłata: nie wymagana
Liczba rat: 10
Miesięczna rata: 1/10 pozostałej kwoty
Oprocentowanie: 0%
Obowiązkowe ubezpieczenie: brak
Całkowity koszt kredytu: 0zł

www.fotele.com sprzedaję w systemie ratalnym jedynie osobą fizycznym.

Po wybraniu opcji zakupu w systemie ratalnym i wysłaniu zamówienia, pracownik sklepu potwierdzi dostępność produktu i na email klienta zostanie wysłany link do formularza banku do wstępnego zweryfikowania zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnej weryfikacji zamówienie zostanie zrealizowane za pomocą pracowników sklepu www.fotele.com.

Kody rabatowe:

Kody rabatowe służą promocyjnej obniżce cen produktów. Dostarczane mogą być tylko przez Pro-Wellness Sp. J. (pracowników uprawnionych do przekazania kodów) drogą e-mail, poprzez publikacje w serwisach internetowych, telewizji, radiu, prasie, indywidualnie poprzez przedstawiciela firmy Pro-Wellness Sp. J. Kody mają postać szeregu cyfr, które należy wpisać w odpowiednie pole przy realizacji zamówienia (koszyk na stronie sklepu www.fotele.com). Kody mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Każdy kod promocyjny jest realizowany tylko i wyłącznie do produktu z jakim został opublikowany, przekazany. Kod promocyjny użyty z innym produktem niż wskazany nie będzie honorowany.

Reklamacje, gwarancje

Wszystkie nowe fotele (nie dotyczy foteli ekspozycyjnych i tych produktów w których opisie wyraźnie napisano inaczej) oferowane przez www.fotele.com posiadają gwarancję której szczegółowe warunki określone zostały w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu. Zasadnicza gwarancja udzielona jest na okres 2 lat konsumentom kupującym fotele masujące oraz 12 miesięcy w przypadku zakupu przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą. Po spełnieniu wszystkich łącznie poniższych warunków udzielona jest 5 letnia gwarancja:

  1. Przed upływem 2 lat od daty zakupu ale nie wcześniej niż 1 miesiąc przed jej końcem, klient jest zobligowany do wykonania odpłatnego przeglądu technicznego, który przedłuża okres gwarancyjny o 1 rok. ( 3 rok trwania gwarancji )
  2. Przed upływem 3 lat od daty zakupu ale nie wcześniej niż 1 miesiąc przed jej końcem, klient jest zobligowany do wykonania odpłatnego przeglądu technicznego, który przedłuża okres gwarancyjny o 1 rok. ( 4 rok trwania gwarancji )
  3. Przed upływem 4 lat od daty zakupu ale nie wcześniej niż 1 miesiąc przed jej końcem, klient jest zobligowany do wykonania odpłatnego przeglądu technicznego, który przedłuża okres gwarancyjny o 1 rok. ( 5 rok trwania gwarancji )

Dokonanie przeglądów technicznych nie jest obowiązkowe. W przypadku z ich rezygnacji okres gwarancji trwa 2 lata od daty zakupu, chyba że w opisie produktu jest to inaczej określone.

Każdy zakupiony towar w naszym sklepie posiada gwarancję z wykazem aktualnego adresu serwisowego, oraz danych kontaktowych i formy przedkładania reklamacji. Na wszystkie towary, których waga przekracza 40 kg obowiązuje gwarancja typu „door to door" obejmująca bezpłatny transport do i z punktu serwisowego lub bezpłatny przyjazd mobilnego serwisu do produktu. W przypadku, kiedy odebrany towar nie działa lub usterka wystąpiła podczas eksploatacji należy zgłosić reklamacje u sprzedawcy lub nawiązać kontakt bezpośrednio z serwisem pod adres wskazany na karcie gwarancyjnej.
 

Nie podlega reklamacji lub wymianie towar, gdy serwis ustali, iż zgłoszona usterka powstała w wyniku niewłaściwego zamontowania, uruchomienia lub użytkowania niezgodnie z przeznaczeniem lub z instrukcją obsługi.


Koszty przesłania towaru do sprzedawcy lub serwisu ponosi sprzedawca w przypadku kiedy waga towaru przekracza 40 kg. W innych przypadkach koszt dostarczenia do sprzedawcy lub serwisu ponosi kupujący. Jeżeli reklamacja nie zostanie uznana za zasadną, www.fotele.com obciąża tym kosztem reklamującego.


Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych lub braków w dostarczanym towarze będą uznane za zasadne tylko w przypadku spisania w obecności dostawców protokołu szkodowego w momencie odbioru przesyłki. Odpowiedni druk powinien mieć przy sobie dostawca. W przeciwnym przypadku należy spisać odręczne oświadczenie opisujące stan towaru, jego zabezpieczeń i opakowania. Oświadczenie takie musi być opatrzone datą oraz podpisami Kupującego i kuriera. Jednocześnie Kupujący zobowiązany jest do niezwłocznego zarejestrowania takiego zdarzenia poprzez wysłanie zgłoszenia reklamacyjnego na nr faxu 032 353 08 81 wew24 i kontaktu telefonicznego z pracownikiem sklepu www.fotele.com, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki, celem wyjaśnienia sprawy.

UWAGA! Przyjęcie przez Kupującego przesyłki bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu ubytku lub uszkodzenia mechanicznego w trakcie transportu. Jeżeli Kupujący nie wykonana wspólnie z przewoźnikiem protokołu szkodowego na tą okoliczność w momencie odbioru przesyłki musi liczyć się z odmową uznania reklamacji

Rękojmia na produkty używane lub ekspozycyjne jest ograniczona do 1 roku od daty dostawy dla konsumentów, a w przypadku gdy kupującym jest przedsiębiorca odpowiedzialność z tytułu rękojmi jest wyłączona i to niezależnie od stanu zakupionego produktu.

Odstąpienie od umowy

  1. Na podstawie Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Nabywca będący konsumentem może odstąpić od Umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru, a gdy Umowa dotyczyła usługi – w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy o świadczenie usług, z zastrzeżeniem ust. 5 poniżej.
  2. Do zachowania terminu odstąpienia wystarcza wysłanie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu w formie papierowej lub za pomocą poczty elektronicznej. Nabywca może w tym celu skorzystać ze wzoru oświadczenia udostępnionego m.in. na stronie www.fotele.com/zwrot . Sprzedawca niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia wyśle do Nabywcy na trwałym nośniku potwierdzenie jego otrzymania.
  3. W razie odstąpienia od Umowy, Umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni.
  4. W przypadku dokonanej przez Nabywcę przedpłaty Sprzedawca zobowiązany jest do zwrotu ceny wraz z odsetkami ustawowymi liczonymi od dnia dokonania przedpłaty.
  5. Odstąpienie od Umowy przez Nabywcę będącego konsumentem nie jest możliwe w przypadkach, gdy zwrotowi podlegają świadczenia i towary, od nabycia których, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nie można odstąpić.
  6. Jeżeli czas trwania Umowy o świadczenie usług nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony uzgodniły krótszy termin wypowiedzenia.

Gdyby zdecydowali się Państwo na zwrot zakupionego towaru, prosimy o zapoznanie się z procedurą dostępną na stronie www.fotele.com/zwrot

Bezpieczeństwo
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, nawiązaliśmy współpracę z firmą Dotpay, która gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Transakcje dokonywane są na serwerze Dotpay (sklep nie ma do tego wglądu), na specjalnie zabezpieczonych stronach. System płatności oferowany przez Dotpay nie wymaga od sklepu internetowego przechowywania numerów kart płatniczych w ich bazach danych. Wszystko odbywa się na stronie Dotpay, a sklep zostaje jedynie powiadomiony o powodzeniu lub niepowodzeniu transakcji. Wszelkie dane, jakie powierza nam Kupujący są możliwie najlepiej chronione przed dostępem niepowołanych osób.

Postanowienia końcowe
Wszystkie produkty, nazwy i znaki handlowe publikowane na stronach w/w sklepu internetowego są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

Zawartość stron internetowych sklepu www.fotele.com nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 kodeksu cywilnego. Informacje dotyczące sprzętu prezentowanego na stronach www.fotele.com są zgodne z danymi katalogowymi producentów. www.fotele.com nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy w opisach, prezentacjach i zdjęciach produktów, o których mowa powyżej. Złożenie zamówienia przez Kupującego jest równoznaczne z jego zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Pro-Wellness Sp.J. danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz.U.Nr 133 poz.883 wraz ze zmianami. W sprawach nie uregulowanych powyżej stosuje się przepisy prawa polskiego w szczególności odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym www.fotele.com oznacza akceptację postanowień tego regulaminu.


Fotele masujące Bydgoszcz

Fotele masujące Kraków

Fotele masujące Łódź

Fotele masujące Poznań

Fotele masujące Warszawa

Fotele masujące Gdańsk

Fotele masujące Gdynia

Fotele masujące Białystok

Fotele masujące Częstochowa

Fotele masujące Kielce

Fotele masujące Lublin

Fotele masujące Poznań

Fotele masujące Radom

Fotele masujące Rzeszów

Fotele masujące Szczecin

Fotele masujące Toruń