Fotel z masażem, doskonały sposób na zimową depresję

07-12-2020

Jesień i zima. Dla jednych to piękne i magiczne pory roku, dla innych czas przesilenia i sezonowych depresji. Ci z Nas, którym przychodzi zmagać się z depresją, często zastanawiają się co zrobić, by w te szare i zimne dni zachować witalność i radość życia? Jak czerpać energię z deszczu, śniegu i niskich temperatur? Najważniejsze jest to aby zadbać o Swój biorytm. Zafundować sobie odrobinę relaksu i dać odpocząć skołatanym nerwom.

Dni stają się coraz krótsze, praca wydaje się bardziej stresująca, drażnią nas korki na ulicach i tłumy w sklepach. To znak, że jesteśmy przemęczeni, przepracowani, a co za tym idzie, bezwzględnie potrzebujemy relaksu.

Fizjoterapeutka i masażystka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, Pani Joanna Suchowiejko, radzi aby osoby cierpiące z powodu sezonowych depresji zafundowały sobie masaż.

W chłodne dni, w czasie słoty i obniżonej kondycji psychicznej, polecamy masaż na fotelu. Skutecznie pobudzi on krążenie krwi w Naszym organizmie, stymuluje układ limfatyczny (dzięki czemu toksyny łatwiej są wydalane z organizmu), ujędrni i uelastyczni skórę, rozbije tkankę tłuszczową, a także wzmocni Nasz system ochronny.

Masaż oprócz funkcji relaksacyjnej, jest przede wszystkim zabiegiem leczniczym. To skuteczny sposób na walkę z różnego rodzaju schorzeniami: bólem kręgosłupa, kontuzjami, zakwasami. Jesienią i zimą, kiedy Nasze samopoczucie się pogarsza, spada również Nasza aktywność fizyczna. Masaż bywa wówczas idealnym sposobem na to aby przywrócić Nas do życia i poprawić Nam dobre samopoczucie. To wystarczające powody, aby stał się naszym antydepresantem na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Fotel masujący to idealne rozwiązanie, aby w krótkim czasie zapomnieć o stresie i zregenerować siły. Odpowiednio dobrany zabieg masażu na fotelu, może skutecznie odprężyć i dodać energii. Świece i wonne olejki sprawią, że będzie to naprawdę wyjątkowy rytuał. Jego dobroczynne działanie pozwoli nam na nowo odkryć uroki życia, cieszyć się z sukcesów w pracy i z drobnych przyjemności dnia codziennego. To skuteczne lekarstwo na chandrę. A wszystko to możemy uzyskać w zaciszu własnego domu.

Powrót