Zalety masażu w fotelu po ciężkim dniu pracy

Nerwowość, bóle mięśni, karku i pleców – sam najlepiej wiesz, jak dokuczliwe potrafią być stres i zmęczenie po ciężkim dniu pracy. Często nawet wieczorem, po powrocie do domu, trudno jest odciąć się od firmowych problemów i odpocząć. Świetnym sposobem na zakosztowanie relaksu będzie odprężający zabieg w fotelu z funkcją masażu. Sprawdź, jak wpłynie on na Twój organizm i samopoczucie.

 

W trosce o odprężenie

Nawet kilka minut w fotelu masującym potrafi skutecznie zniwelować stres. Pamiętaj, aby był to czas wolny od zmartwień i obowiązków. Niewielkim nakładem sił masaż możesz przekształcić w domowy rytuał – wystarczy, że włączysz ulubioną relaksacyjną muzykę, zapalisz kilka świec, a nastrój dopełnisz wonnymi olejkami. Wszystko po to, abyś mógł się jak najpełniej zrelaksować.

 

Zadbaj o kręgosłup

Siedzący tryb życia i stres często są przyczyną skurczów mięśni i bóli kręgosłupa. Rozluźnienie spiętych partii ciała jest bardzo trudne. Tutaj także może pomóc masaż. Jeśli jesteście we dwoje, poproś partnera lub partnerkę o odprężający masaż pleców z eterycznym olejkiem. Możesz także wykorzystać fotel do masażu, wybierając ulubiony program lub manualnie ustawiając go tak, aby rozmasować dokuczające miejsca.

 

Korzystaj z masażu dla zdrowia

Czy wiesz, że fotele do masażu nie tylko wspomagają odprężenie, ale przede wszystkim mają prozdrowotny wpływ na Twój organizm? Tego typu masaż to zabieg, który pomaga zadbać o wygląd – przyspiesza przemianę materii i poprawia kondycję skóry. Ponadto działa wspomagająco w przypadku wielu dolegliwości chorobowych: łagodzi ból, pobudza krążenie krwi i limfy, pomagając neutralizować obrzęki czy krwiaki, rozgrzewa mięśnie i stawy oraz przeciwdziała ich przykurczom, a także działa pozytywnie w przypadku redukowania blizn.

Pamiętaj, że to, czy naprawdę potrafisz się odprężyć, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie i efektywność, ale przede wszystkim na zdrowie. Ciągłe doświadczanie stresu jest przyczyną wielu chorób. Dlatego staraj się każdego dnia, bez względu na to jak dużo czeka Cię obowiązków, znaleźć choć chwilę, którą przeznaczysz tylko dla siebie.