Masaż w fotelu – jak wykonywać go efektywnie?

Relaks w fotelu do masażu to czysta przyjemność. Żeby czerpać z niego jak najwięcej korzyści – zarówno dla zdrowia, jak i dla ducha – warto zastosować się do kilku wskazówek. Zobacz, jak przygotować się do masażu i jak przeprowadzić go efektywnie.


Zanim usiądziesz w fotelu
Relaks w fotelu masującym to dobry sposób na odprężenie o każdej porze dnia. Warto jednak się do niego nieco przygotować. Przede wszystkim ubierz się wygodnie i, jeśli lubisz, włącz cichą, nastrojową muzykę. Wybierz takie utwory, które pomogą Ci się wyciszyć i oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli.
O czym jeszcze powinieneś pamiętać? Po pierwsze, lepiej nie korzystać z masażu tuż po obfitym posiłku – najlepiej jest przeprowadzić go co najmniej dwie godziny po jedzeniu. Po drugie, musisz wiedzieć o tym, że taki zabieg nie tylko odpręża, ale również stymuluje organizm do wydzielania ciepła. Dlatego zarówno przed, jak i po zabiegu, warto napić się niegazowanej wody.


W trakcie masażu pamiętaj…
Chwile, które spędzisz w fotelu z masażem, powinny być momentem całkowitego odprężenia. Dlatego, gdy przystępujesz do masażu, odetnij się od rzeczywistości – wyłącz telewizor i poproś domowników o to, aby pozwolili Ci spędzić trochę czasu w samotności. Następnie wycisz się, nie myśl o niczym – skup się tylko na równomiernym, głębokim oddychaniu. Jeśli Twoje mięśnie są spięte, podczas masażu możesz odczuwać ból związany ich rozluźnianiem. Najlepiej jest wtedy wyobrazić sobie, jak z każdym oddechem napięcie ustępuje, a Twoje ciało wypełnia błogi spokój.


Dobre zakończenie relaksu
Masaż w fotelu masującym najlepiej zakończyć… masażem. Po ogólnym zabiegu włącz sterowanie manualne i przeprowadź jeszcze raz krótki, odprężający masaż tych części ciała, które są obolałe i sztywne. Następnie odpocznij jeszcze chwilę i z wolna wróć do rzeczywistości. Postaraj się zachować stan równowagi jak najdłużej – dzięki temu będziesz odczuwał dobroczynne skutki masażu jeszcze długo po zejściu z fotela.