Czas a intensywność masażu.

Lepiej masować się długo i delikatnie czy krótko, ale intensywnie? Wielu posiadaczy foteli masujących zastanawia się, jak często wykonywać zabieg i jak powinien on przebiegać, aby możliwie najlepiej wpływał na organizm. Podpowiadamy, jak optymalnie korzystać z dobrodziejstw masażu.

Dobierz rodzaj masażu do swoich potrzeb

To jasne, że poranny masaż w fotelu, który ma dodać energii na cały dzień, będzie różnił się od wieczornego zabiegu relaksującego. Dlatego najważniejsze jest dopasowanie długości i intensywności masażu do swoich indywidualnych potrzeb. Warto przy tym mieć na względzie kilka ważnych wskazówek. Przede wszystkim należy masować się co najmniej pół godziny po jedzeniu. Po drugie w przypadku dolegliwości bólowych warto rozpocząć zabieg od krótkiego masażu skupiającego się na obolałych miejscach. Po trzecie masaż w fotelu masującym zawsze powinien sprawiać przyjemność. Dlatego jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort, zwyczajnie zmień intensywność zabiegu.

Czy zbyt intensywny masaż w fotelu może zaszkodzić?

Masaż to zdrowie. Poprawia funkcjonowanie wszystkich organów i przyspiesza krążenie płynów ustrojowych w organizmie. Dlatego dla uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się, aby zabiegi w fotelu z funkcją masażu były dość intensywne. Ważne jednak, aby nie przesadzić z ich częstotliwością i natężeniem. Warto zdać sobie sprawę z tego, że, tak samo jak w przypadku intensywnych ćwiczeń fizycznych, zbyt duża dawka masażu może spowodować bolesne zakwasy. Dlatego, także w przypadku korzystania z masażu w fotelu, ważny jest umiar.

Optymalne rozwiązanie

Intensywny masaż dwa / trzy razy dziennie po 15 minut – to rozwiązanie, które zwykle swoim klientom proponują specjaliści z Pro-Wellness. Masaż powinien być na tyle intensywny, aby osoba korzystająca z fotela masującego odczuwała silny ucisk, jednak jednocześnie nie doświadczała bólu. Taki masaż poprawia działanie organizmu, odpręża, wspomaga regenerację mięśni oraz pozwala zgromadzić siły i energię, jednocześnie nie nadwyrężając mięśni i stawów.