Jesteś aktywny? Zatroszcz się o mięśnie i stawy.

Sport to zdrowie, jednak zbyt intensywny wysiłek fizyczny może przynieść także pewne niepożądane skutki. Aby uniknąć zakwasów, nadwyrężeń, bólu i stłuczeń przede wszystkim planuj treningi rozważnie, każdorazowo przeprowadzając rozgrzewkę i nie przeciążając się ponad siły. Natomiast po wysiłku zrelaksuj się i zadbaj o nadwyrężony organizm.

Jak zatroszczyć się o ciało po wzmożonym wysiłku?

Równie ważne, co rozgrzewka przygotowująca organizm do wysiłku, jest zadbanie o ciało po skończonej aktywności. To dlatego zwykle ostatnim punktem zajęć fitness jest rozciąganie i regulacja oddechu. Dobrym sposobem na uspokojenie i regenerację przeciążonych mięśni i stawów będzie masaż – ten wykonywany przez masażystę lub odpowiedni zabieg przeprowadzony w fotelu do masażu. Pamiętaj także o tym, aby po treningu pić dużo płynów, które tracisz podczas ćwiczeń. Zadbaj również szczególnie o zasobność posiłków w witaminy i składniki mineralne.

Sportowcy często korzystają z zabiegów w fotelach z funkcją masażu

Drogocenne działanie masażu doceniają sportowcy. Piłkarze, lekkoatleci, pływacy i inni sportsmeni zajmujący się aktywnością zawodowo często korzystają z usług masażysty lub poddają się zabiegom w fotelach masujących. W zależności od swoich potrzeb, korzystają z różnego typu masaży. Są to między innymi zabiegi mające na celu utrzymanie organizmu we właściwej kondycji (np. w trakcie wymuszonej przerwy w treningach), takie, których zadaniem jest przyspieszenie regeneracji mięśni i ich rozluźnienie, a także te stosowane przed wysiłkiem, które mają na celu przygotowanie organizmu do aktywności.

Korzyści dla aktywnych, jakie niesie ze sobą masaż w fotelu:

  • Poprawia krążenie krwi i chłonki
  • Przyspiesza dopływ substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała
  • Pozwala na szybszą redukcję zakwasów i obrzęków
  • Wspomaga usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii
  • Rozgrzewa mięśnie i stawy
  • Przyspiesza regenerację mięśni
  • Pomaga rozluźnić ciało po wysiłku