Czy masaż w fotelu może zastąpić ten wykonywany przez profesjonalnego masażystę?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym masaż w fotelu różni się od tego przeprowadzanego przez masażystę w gabinecie masażu. Czy zabieg wykonywany przez maszynę jest równie skuteczny? Czy sprzyja on jedynie relaksowi, czy także pomoże w rehabilitacji? Rozwiewamy te i inne wątpliwości.

Czy masaż w fotelu i masaż w gabinecie działają tak samo?

Nie. To jasne, że człowiek i maszyna masują inaczej. Masażysta chociażby może dostosować nacisk do potrzeb pacjenta, fotel natomiast nigdy się nie męczy i masuje w kilku miejscach jednocześnie. Dlatego zabieg w wykonywany przez masażystę sprawdzi się w przypadku poważnych dolegliwości, a masaż w fotelu będzie dobrą profilaktyką, pomagającą w ochronie ciała przed urazami i zachowaniu organizmu w doskonałej formie.

Czy fotele do masażu wykorzystują profesjonalni masażyści?

Tak. Często są one wykorzystywane do przeprowadzenia wstępnego, rozgrzewającego masażu przygotowującego mięśnie do zabiegu wykonywanego przez masażystę.

Czy fotel zawsze masuje w ten sam sposób?

Nie. Wybierając jeden spośród wielu programów, praktycznie od razu możesz wykonać masaż całego ciała lub jego wybranych części. Warto też wiedzieć o tym, że nowoczesne fotele do masażu przed przystąpieniem do zabiegu wykonują skanowanie ciała, które pomaga im wytypować miejsca potrzebujące szczególnej troski i na tej podstawie odpowiednio dostosować masaż. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnej siedzącej lub leżącej pozycji i poddasz się zabiegowi. I to wszystko bez stania w kolejkach i tracenia czasu na dojazdy. Co więcej, fotel pomoże nie tylko Tobie – z pewnością skorzystają z niego wszyscy domownicy.

Czy zabieg w fotelu z funkcją masażu może pomóc w rehabilitacji?

Tak, jednak osoby potrzebujące profesjonalnej rehabilitacji nie powinny rezygnować z wizyt w gabinecie masażu. Masaże stosowane w przypadku poważnych schorzeń kręgosłupa i te mające za zadanie przywrócenie pełnej sprawności po zabiegach i urazach zawsze powinny być wykonywane przez wyszkolonego masażystę. W takiej sytuacji masaż fotelu masującym będzie doskonałym wsparciem dla rehabilitacji – pomoże zmniejszyć obrzęki, rozmasować przykurcze i wyleczyć stany zapalne, pozytywnie wpłynie na ruchomość stawów i mięśni, a także poprawi krążenie.