Masaż po treningu CrossFit

21-11-2017

CrossFit, choć w Polsce pojawił się dopiero kilka lat temu, w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Ten wyczerpujący trening kondycyjno-siłowy składa się z kilku serii powtórzeń konkretnych ćwiczeń, które rzeźbią mięsnie i powalają zrzucić zbędne kilogramy. Jest bardzo intensywny, przez co sprzyja kontuzjom. W ich uniknięciu pomoże odpowiednia rozgrzewka, która przygotowuje mięśnie do wysiłku. Po zakończeniu aktywności warto natomiast skorzystać z masażu. 

Po masażu warto przejść do aktywności. Specjaliści zalecają, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń wykonać co najmniej 10-minutową rozgrzewkę, na którą składają się ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Ich celem jest podniesienie temperatury organizmu, przyspieszenie metabolizmu, rozciąganie ścięgien oraz rozgrzanie stawów.

Przed treningiem CrossFit układ ruchu powinien być odpowiednio przygotowany. Nie bez powodu zawodowi sportowcy zażywają masażu jeszcze przed rozpoczęciem rozgrzewki. Kilka minut spędzonych w fotelu masującym stanie się zdrowym wstępem do CrossFitu. Zabieg delikatnie rozgrzewa i rozciąga układ ruchu, a przy tym pozwala złagodzić napięcia mięśniowe i skurcze, które mogą zakłócić prawidłowy przebieg treningu. Dodatkowo zapobiega także przeciążeniom i naderwaniom.

Organizm po wyczerpującym treningu potrzebuje intensywnej regeneracji. W kilka godzin po zakończeniu aktywności warto skorzystać z masażu w fotelu, który pozwoli zminimalizować ryzyko kontuzji. Zabieg znacznie przyspiesza odnowę biologiczną mięśni i stawów. Skutecznie przeciwdziała powysiłkowym napięciom mięśniowym, a także zapobiega powstawaniu zakwasów. Co więcej, przyjemny masaż doskonale motywuje do dalszej aktywności. 

Powrót