Fotel masujący idealny dla pracujących przy komputerze

03-07-2017

Stała praca przy komputerze wpływa negatywnie na stan zdrowia. Niestety nawet przy zachowaniu odpowiedniej pozycji i robieniu częstych przerw, lata spędzone za biurkiem dają o sobie znać. Najczęstsze problemy pojawiające się u osób pracujących w pozycji siedzącej to bóle pleców, karku, ramion i nadgarstków. Często występują również bóle głowy. Świetnie zwalcza je masaż. Dobrze wiedzą o tym osoby zarządzające korporacjami z branży IT. To dlatego fotele masujące coraz częściej udostępniane są ich pracownikom.

Nic dziwnego, że po dniu spędzonym na pracy przed komputerem każdy marzy o wypoczynku. Najlepiej, jeśli jest to spacer na świeżym powietrzu. Dobrze obolałym mięśniom i stawom zrobi również masaż w fotelu masującym. Najlepiej sprawdzą się urządzenia wyposażone w dodatkowe okno, pozwalające na intensywniejsze rozmasowanie mięśni karku. Warto zaznaczyć, że dostępne są również fotele do masażu ze specjalnymi modułami do masażu nóg i przedramion, które przyniosą ulgę ciężkim kończynom. Tym samym pozwolą przeciwdziałać żylakom oraz pomogą zlikwidować ból nadgarstków, będący chorobą zawodową osób na co dzień pracujących przed monitorem.

Masaż w fotelu to także doskonały sposób na relaks w czasie przerwy w pracy. Na rynku dostępne są meble, które zmieszczą się nawet w niewielkich gabinetach. Przypominają one wygodne, tapicerowane fotele obrotowe, pozwalają jednak na skorzystanie z funkcji masażu. Co ciekawe, można dostać także fotele masujące stworzone z myślą o osobach korzystających z laptopów. Pozwalają one na zajęcie wygodnej, półleżącej pozycji i rozkoszowanie się masażem podczas pracy. Pamiętaj, że nawet kilka minut odpoczynku pozwala zwalczyć stres i podnieść efektywność dalszych działań.

Powrót