Dr Paweł Ryngier o fotelu masujących Sanyo 7700

Pragnąc zapewnić odpowiednie wsparcie merytoryczne, Pro-Wellness nawiązało współpracę z Panem Doktorem Pawłem Ryngierem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym AWF Katowice, Wydziału Fizjoterapii, który jest również cenionym fizjoterapeutą oraz trenerem odnowy biologicznej.

Dr Paweł Ryngier to lubiany i ceniony wykładowca przedmiotów specjalistycznych (m.in. ergonomii ogólnej i klinicznej, terapii manualnej, kinezjologii, fizjoterapii w sporcie oraz odnowy biologicznej). Oprócz tego jest autorem licznych artykułów ze swojej dziedziny, ale przede wszystkim praktykującym fizjoterapeutą, obdarzanym zaufaniem z powodu swojego doświadczenia oraz szerokiej wiedzy na temat najnowocześniejszych metod terapii. Jego skuteczna i rzetelna praca na polu rehabilitacji jest rezultatem połączenia teorii, praktyki i pasji. 

 

 

W swoim Centrum Fizjoterapii REHSPORTMED mieszczącym się w Sosnowcu mam przyjemność wykonywać m.in. treningi funkcjonalne dla pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa.

Trening funkcjonalny ma swoje korzenie w rehabilitacji ruchowej. Fizjoterapeuci opracowali ćwiczenia umożliwiające możliwie szybki powrót do obowiązków domowych lub pracy po nabytych urazach i operacji. Jeśli więc do zadań danej osoby w pracy należy podnoszenie ciężkich przedmiotów, rehabilitacja musi być na to ukierunkowana. Jeśli codzienna aktywność sprowadza się do obowiązków domowych, wtedy ćwiczenia będą skupione na zmienne obciążenia i wytrzymałość. W treningu funkcjonalnym próbujemy dostosować lub rozwinąć ćwiczenia w taki sposób, aby usprawnić codzienne funkcjonowanie człowieka oraz zapobiec odnowieniu lub powstawaniu nowych urazów. Taki trening wpływa na poprawę koordynacji ruchowej i stabilizację stawów, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń oraz codziennych obowiązków.

Niedawno w Centrum Fizjoterapii REHSPORTMED dla celów analitycznych zastosowaliśmy również zabiegi masujące przy użyciu fotela masującego SANYO DR7700. Zabiegom poddano aktywnych zawodników piłki nożnej, biegaczy długodystansowych oraz zwykłych pacjentów.

Podsumowując ten okres testowania należy uznać fotel masujący od firmy Pro-Wellness za idealny produkt do celów profilaktyki i działań zapobiegawczych, bardzo pozytywnie  wpływający na samopoczucie oraz efektywność działań dnia codziennego. Zwłaszcza funkcja Zero Gravity zastosowana w fotelu SANYO DR7700 doskonale zapewnia pozycję odprężającą, idealnie dopasowując wszystkie odcinki ciała, a Czujnik Sztywności Mięśni w sposób perfekcyjny, pokazuje aktualny stan napięcia mięśni.

 

Pozdrawiam

Dr Paweł Ryngier
Centrum Fizjoterapii
REHSPORTMED
41-200 Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 41
www.rehabilitacja-rehsportmed.com